Eko firma

Postaw na rozwiązania przyjazne środowisku! Wybieraj odpowiedzialnie

W ostatnich czasach bardzo wiele się mówi o ekologii, zmieniamy swoje przyzwyczajenia, rezygnujemy z rzeczy mających zły wpływ na otaczający nas świat, ograniczamy zużycie plastiku i staramy się żyć w jak najbardziej przyjazny dla środowiska sposób. O ile w życiu codziennym, prywatnym jest to stosunkowo łatwe, o tyle prowadząc działalność gospodarczą, zarządzając firmą lub obiektem publicznym możemy już mieć większy problem. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy niejako zmuszeni do robienia regularnych zakupów środków czystości, artykułów higienicznych czy chemii do sprzątania, które są niezbędne do zapewnienia czystości i bezpieczeństwa dla pracowników, gości hotelowych czy interesantów.

Jako firma dostarczająca tego typu wyposażenie, będąca w branży i na rynku niemal 25 lat, doskonale rozumiemy problem i wiemy, z jakim wyzwaniem mierzy się każdy z nas, chcąc z jednej strony utrzymać najwyższe standardy czystości, a z drugiej mieć jak najmniejszy negatywny wpływ na otaczający nas świat. I tu zaczyna się nasza rola – zaproponujemy Ci rozwiązania, dzięki którym zarządzana przez ciebie firma będzie generować znacznie mniej odpadów, potrzebować mniejszej ilości zakupów a wszystkie używane produkty będą bezpieczne dla środowiska. Jeśli jesteś gotowy podjąć wyzwanie i sprawić, by Twój biznes rozwijał się w zgodzie z naturą – zobacz co możemy razem zrobić.

Po pierwsze – codzienne decyzje mają znaczenie

Mają i to ogromne. Prowadząc firmę lub zarządzając obiektem publicznym na pewno wiesz, jak bardzo nawet niewielka zmiana zakupowa może wpłynąć na finalne wyniki. Tak samo jest w przypadku ochrony środowiska – jeśli każdy z nas zdecyduje się zrezygnować z nieetycznych, niebezpiecznych dla natury produktów, wybierze ekologiczne artykuły i sam będzie każdego dnia miał na uwadze ochronę otaczającego nas świata, mamy większe szanse na zapewnienie kolejnym pokoleniom dobrych warunków do życia. Jeśli każdy z nas swoje prywatne przyzwyczajenia związane z ekologicznym sposobem życia przełoży na sprawy zawodowe i podejmując biznesowe decyzje również będzie miał na uwadze aspekty prośrodowiskowe – szanse są jeszcze większe. Dlatego zachęcamy – nie bójmy się szukać nowych rozwiązań, zmieniajmy swoje przyzwyczajenia, zwracajmy uwagę na to, co jest prawdziwą ekologią i wybierajmy odpowiedzialnie.

Po drugie – nie bój się zmian, zwłaszcza tych na lepsze

“Jedyna pewna rzecz w życiu to zmiana” – na pewno spotkałeś się z takim powiedzeniem. I to fakt – zmiany są nieuniknione, ale warto na nie patrzeć w kontekście szansy. Nawet niewielka zmiana przyzwyczajeń, inne decyzje zakupowe mogą przynieść wiele korzyści, nie tylko w kwestiach ochrony środowiska, ale też finansowych. Przeanalizuj swoje dotychczasowe zakupy i zastanów się, czy wszystkie zamawiane przez Ciebie produkty rzeczywiście są Ci potrzebne, czy są na tyle dobrej jakości by zużywać ich mniej?

Jeśli regularnie zamawiasz artykuły higieniczne (papier toaletowy, ręczniki do rąk) do łazienek w swojej firmie, z pewnością robisz to “automatycznie”, z przyzwyczajenia kupujesz te same produkty w sklepie, z którym od lat jesteś związany zwłaszcza, jeśli masz stałe rabaty i promocje za długofalową współpracę. Zastanów się jednak, czy kupowanych przez ciebie produktów nie można zastąpić innymi, bardziej wydajnymi, ekonomicznymi, o lepszej jakości i na korzystniejszych warunkach?

Czy wiesz, że systemy dozowania obniżają zużycie wkładów nawet o 30-40%? Tak, specjalnie zaprojektowane dozowniki i podajniki (które możesz kupić lub po prostu wynająć za darmo lub symboliczną opłatę) wydzielają taką ilość wkładu, która jest wystarczająca dla użytkownika. Na pewno spotkałeś się sam z sytuacją, w której w łazience znalazłeś luźno zawieszoną rolkę z ręcznikiem (lub nawet położoną na blacie ryzę ręcznika w listkach) – aby osuszyć dłonie po prostu bierzesz dowolną ich ilość, bez zastanowienia się ile potrzebujesz. Dozowniki są po to, by zapobiegać takim sytuacjom – pobierasz jeden lub dwa listki, wycierasz dłonie, wyrzucasz zużyty papier. Bez marnotrawienia, bez zużywania niepotrzebnie ogromnych ilości. A teraz przelicz, ile produktów jest w taki sposób marnowany, jeśli z łazienki korzysta dziennie kilkadziesiąt osób… Nie wygląda to dobrze, prawda? A im większe zużycie, tym większe zakupy i więcej śmieci. Oczywiście, aspekt finansowy jest również widoczny w tym przykładzie, jednak skupmy się na głównym temacie tego artykułu – im więcej artykułów higienicznych musisz zamawiać, tym więcej produkowanych jest opakowań foliowych (które… zostają u Ciebie i ty musisz je wyrzucić), większy ślad węglowy (związany z transportem, produkcją).

Po trzecie – czy to co najtańsze na pewno się opłaca? NIE! Zwłaszcza dla środowiska

Temat ekologii jest bardzo trudny, zwłaszcza że bardzo wiele koncernów wykorzystuje “zielone listki” do prezentacji swoich produktów jako przyjaznych środowisku. Pytanie tylko, czy taki “ekologiczny” produkt faktycznie warto wybrać, jeśli jego produkcja jest nieetyczna, procesy nie podlegają ścisłym kontrolom i regulacjom, fabryki nie kierują się zasadami zrównoważonego rozwoju? To właśnie dlatego niezwykle ważne jest, by przed dokonaniem zakupu sprawdzić producenta, poznać jego misję i wartości, posiadane certyfikaty. O prawdziwej ekologii można mówić tylko wtedy, gdy cały cykl życia produktu (od powstania po utylizację) jest bezpieczny dla środowiska. Tylko wówczas, gdy producent rzeczywiście dba o to, by wszystkie procesy były zoptymalizowane tak, by miały jak najmniejszy negatywny wpływ na otaczający świat. W sytuacji, w której producent jasno stawia poprzeczkę, ma określone standardy, wdraża politykę zrównoważonego rozwoju w każdej sferze przedsiębiorstwa.

Pamiętaj, że sam napis “eko” na produkcie nic nie znaczy! Sprawdź skład, posiadane przez producenta certyfikaty, postaraj się poszukać informacji o zorientowaniu proekologicznym producenta zwłaszcza, jeśli dane produkty masz zamiar kupować regularnie i w większych ilościach.

Kupujesz papier toaletowy do hotelu czy pensjonatu, zależy Ci na tym, by był najlepszej jakości premium – miękki, miły w dotyku, estetyczny (biały, z dekorami). Wybierz więc papier celulozowy, który nie jest bielony chemicznie, a jego jakość wynika z nowoczesnych procesów produkcyjnych, innowacyjnych technologii i dobrej jakości surowca, jest pakowany w taki sposób, by maksymalnie zredukować transport i zmniejszyć ilość śmieci (ciasno nawinięte rolki, opakowania przeznaczone do recyklingu itd.).

Mitem jest, że ekologiczny papier toaletowy to ten szary, sztywny – przeciwnie! Więcej informacji o tym podaliśmy w tym artykule>>

Pomóż światu stanąć na nogi! Podejmuj odpowiedzialne decyzje zakupowe w swojej firmie

Pomożemy Ci stać się odpowiedzialnym przedsiębiorcą, wskażemy Ci konkretne rozwiązania – “szyte na miarę”, odpowiednie do Twoich potrzeb. Dzięki temu nie będziesz robić zbędnych zakupów, zmniejszysz ilość odpadów, zapewnisz komfort i higienę, staniesz się przyjazny dla środowiska. Zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na wdrażanie innych proekologicznych rozwiązań w swojej firmie lub wesprzeć dowolną fundację pomagającą w walce z negatywnym oddziaływaniem ludzi na środowisko lub ochroną zwierząt. Sprawimy, że Twój biznes wejdzie na ścieżkę rozwoju, w której priorytetem jest troska o otaczający nas świat i odpowiedzialność za stan naszej planety.

Jak to zrobimy?

  • Poznając Twoje potrzeby i możliwości finansowe znajdziemy rozwiązanie i produkty, które będą optymalne dla Twojego biznesu. Nie będziesz przepłacał na coś, co nie jest Ci faktycznie potrzebne. Zapewnisz użytkownikom komfortowe warunki bez żadnych dodatkowych kosztów.
  • Wyposażymy Twoje łazienki i toalety w dozowniki, dzięki którym znacznie zmniejszysz zużycie wkładów. W skali miesiąca może to być nawet 40% mniejsze zużycie, przy zachowaniu najwyższego poziomu czystości i higieny. Dozowniki otrzymasz od nas za darmo, co już jest ogromną oszczędnością.
  • Będziemy stale czuwać nad wszelkimi zmianami, które mogłyby rzutować na konieczność zmiany systemów – naszym celem jest przede wszystkim wskazanie Ci rozwiązań, dzięki którym kupujesz tylko tyle, ile rzeczywiście potrzebujesz. W ten sposób zmniejszymy razem konieczność częstych dostaw, a więc już dokładamy cegiełkę do obniżania śladu węglowego.

Masz pytania? Chcesz razem z nami wdrażać ekologiczne rozwiązania? Skontaktuj się z nami>>