Ekologiczne kosmetyki hotelowe – nasza rekomendacja

Coraz więcej hoteli, pensjonatów i innych obiektów z branży HoReCa stawia na ekologię i wchodzi na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. Sposobów na prowadzenie hotelu przyjaznego naturze jest wiele, od dużych inwestycji w technologiczne rozwiązania eko, po drobne zmiany, dzięki którym można zminimalizować wpływ na otoczenie.

Dzisiaj zastanowimy się nad tym, czy kosmetyki hotelowe mogą być ekologiczne – w końcu każdy obiekt musi być w nie wyposażony, a w wielu miejscach daje się gościom do dyspozycji jednorazowe produkty, w mini opakowaniach. Jak pogodzić komfort i higienę gości z ekologią?

Na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki hotelowe?

  • Skład – powinien być pozbawiony sztucznych barwników, konserwantów i innych dodatków. Im bardziej naturalne, tym lepiej. Warto sięgnąć po kosmetyki, których producenci gwarantują legalne pochodzenie składników.
  • Opakowania kosmetyków jednorazowych powinny być wykonane z surowców pochodzących z recyklingu (dotyczy zwłaszcza kosmetyków w tubkach czy buteleczkach). Jeśli to możliwe, warto wybrać kosmetyki zapakowane w kartonowe opakowania lub saszetki, które również można poddać procesom przetwarzania.
  • Kosmetyki powinny powstawać w warunkach sprzyjających ochronie środowiska i jego odbudowie. Bardzo wielu producentów bierze odpowiedzialność za otaczający nas świat, prowadzi polityki zrównoważonego rozwoju – pozyskuje surowce tylko z legalnych źródeł, optymalizuje procesy produkcyjne tak, aby zużywać jak najmniej wody i zminimalizować emisję dwutlenku węgla.
  • Nadruki na opakowaniach i etykietach powinny być wykonane przy użyciu tuszu przyjaznego środowisku (np. tusz sojowy) – dzięki temu odpady mogą być bez problemu poddane recyklingowi.

Warto przyjrzeć się też systemom dozowania kosmetyków hotelowych, które pozwalają na znaczne zmniejszenie ilości odpadów. To doskonała opcja dla hoteli, które mogą zrezygnować z jednorazówek i kosmetyków mini. Jak to działa? Systemy dozowania to najprościej mówiąc kosmetyki w pojemnikach do uzupełniania, które zawiesza się na specjalnych uchwytach. W ten sposób w łazienkach kosmetyki są zawsze dostępne, a personel porządkowy uzupełnia je z dużych opakowań zbiorczych tylko w razie potrzeby.

Nasza rekomendacja – ekologiczne kosmetyki hotelowe

Ekologia to nie trend – to konieczność! Każdy przedsiębiorca musi zdawać sobie z tego sprawę. Dla branży HoReCa rekomendujemy ekologiczne kosmetyki hotelowe z linii ECO RECYCLING. Mają całkowicie naturalny skład, zamknięte są w opakowaniach powstających z surowców z recyklingu, są w każdym aspekcie przyjazne dla środowiska.

Linia kosmetyków obejmuje:

  • kosmetyki hotelowe mini (jednorazowe) tj. szampony, balsamy i żele w opakowaniach z tworzyw uzyskanych z surowców pochodzących z recyklingu
  • czepki do włosów, zestawy kosmetyczne, mydełka w kostce, czyściki do butów w kartonikach (z papieru z recyklingu, z nadrukami wykonanymi tuszem sojowym)
  • kosmetyki w dużych opakowaniach (baniak 5L) do uzupełniania,
  • balsamy, żele, mydła i szampony w butelkach z pompką (opakowania do uchwytów z systemem magnetyczny.

Zachęcamy do poznania ekologicznych kosmetyków hotelowych>>

Kosmetyki hotelowe eko

Dowiedz się więcej o ekologicznych rozwiązaniach dla hoteli>>