Usługa Tork PaperCircle

Recykling ręczników papierowych – TORK pomaga domykać obieg

Każdy z nas wie, jak wiele ręczników papierowych do osuszania rąk zużywa się w łazienkach firmowych każdego dnia. W dużych obiektach, biurowcach powstają w ten sposób tony odpadów, które… już nie muszą trafiać na wysypiska! Marka Tork, należąca do ESSITY, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom firm i instytucji, które dążą do domykania obiegu. Co ważniejsze, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata, w którym troska o środowisko naturalne i jego ochronę musi być priorytetem. Wprowadzona pilotażowo w 2016 roku usługa Tork PaperCircle jest już dostępna w Polsce – każdy z nas może z niej skorzystać we własnych firmach i mieć realny wpływ na ilość śmieci trafiających na wysypiska.

Pierwszą firmą, która wdrożyła tą usługę jest niemiecki Commerzbank z siedzibą we Frankfurcie. Pilotażowo w 2016 wprowadzono ją w jednym z biur, obecnie działa to z powodzeniem aż w 17 biurach, co daje aż 72 tony odpadów makulaturowych rocznie!

Na czym polega i jak działa usługa Tork PaperCircle?

Usługa Tork PaperCircle polega na odzyskaniu zużytych ręczników papierowych i poddaniu ich recyklingowi – z uzyskanego surowca produkowane są nowe produkty papierowe, które ponownie trafiają do obiegu. Dla przedsiębiorcy nie oznacza to żadnych nakładów finansowych – jedyne co musi zrobić to skontaktować się  z przedstawicielem/dystrybutorem Tork i nawiązać z nim współpracę w zakresie odbioru zużytych ręczników.

Usługę Tork PaperCircle można opisać w trzech krokach:

  1. Zbiór zużytych ręczników do odpowiednio oznakowanych pojemników.
  2. Personel porządkowy magazynuje zebrane ręczniki i przekazuje je przedstawicielowi marki Tork.
  3. Zebrane ręczniki trafiają do zakładu, w którym są poddawane recyklingowi. Wytworzone z uzyskanego surowca produkty papierowe trafiają ponownie do obiegu.

Jakie korzyści niesie recykling ręczników?

  • Ograniczenie emisji dwutlenku węgla (nawet o 20%) i zmniejszenie ilości odpadów trafiających na wysypiska.
  • Wsparcie we wprowadzaniu obiegowego modelu działalności w firmach.
  • Wsparcie w osiąganiu wyznaczonych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju firm.

Czy Twoja firma jest już gotowa na zamknięcie obiegu? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w prowadzeniu ekologicznego biznesu. KONTAKT>>

Więcej ciekawych artykułów o ekologii w biznesie, informacje o nowościach i trendach ekologicznych znajdziesz TUTAJ>>