Ekologiczny papier

Papier toaletowy w 100% z przetworzonych kartonów? Nowy wymiar jakości premium w artykułach z surowców z recyklingu

Papier toaletowy z makulatury kojarzy się chyba wszystkim jednoznacznie – szare rolki cienkiego i szorstkiego papieru, o nieprzyjemnym zapachu. Nieestetyczny, szybko znikający, a więc kupowany częściej. A co jeśli powiemy, że ekologiczny papier toaletowy może być jakości premium – przyjemny w dotyku, miękki i do tego bardzo wydajny? TAK!

Znany już w Europie, ceniony przez firmy zorientowane na ekologię papier toaletowy powstający w całości z przetworzonych kartonów i papierów już jest dostępny w Polsce. Szczególnie polecamy go do miejsc o większym natężeniu ruchu, czyli np. do toalet w biurowcach i firmach.

O jakim produkcie mowa?

Papier toaletowy z serii Havana Forte to odpowiedź na nasze potrzeby i oczekiwania. W pełni ekologiczny (co potwierdza np. certyfikat Ecolabel), powstający z masy uzyskanej z odzyskanych i przetworzonych papierów, tektur i kartonów. Produkowany w poszanowaniu przyrody, a dzięki nowoczesnej technologii zachowujący wszystkie właściwości papierów z czystej celulozy (tych najbardziej miękkich, delikatnych, “luksusowych”). Sam surowiec, z którego powstaje papier Havana Forte, to nie jedyna “ekologiczna zaleta” – równie ważne jest to, że każda rolka jest bardzo ściśle nawinięta, a więc jest dłuższa i wystarcza na długo. To przekłada się oczywiście na rzadsze zakupy, a przecież wszyscy dążymy do ograniczania śladu węglowego związanego z transportem.

Havana Forte to najnowsza i najbardziej innowacyjna linia produktów EKOLOGICZNYCH o najwyższych właściwościach użytkowych.

  • Aż 52 metry papieru na jednej rolce/500 odcinków.
  • Opakowanie przeznaczone do recyklingu.
  • Bardzo wysoka wydajność (papier jest dwuwarstwowy, chłonny i niewielki kawałek wystarczy do “wykonania zadania”).
  • Wykonany w 100% z przetworzonych kartonów, papierów.
  • Naturalny kolor (papier nie jest wybielany chemicznie ani barwiony).
  • Bezzapachowy nawet po zmoczeniu.
  • Oznaczony certyfikatem ECOLABEL.
  • Estetyczny – z powodzeniem może być używany w luksusowych toaletach, w których liczy się każdy detal.

Co ważne, papier można zamówić zarówno w małych opakowaniach (po 4 duże rolki – do użytku domowego), jak i w większych paczkach zbiorczych do miejsc, w których zużycie jest większe (firmy, biura, szkoły itd.). Zobacz tutaj>>

Przyszłość budowana jest w teraźniejszości

Czy wiesz, że z około 1,1 tony masy pochodzącej z przetworzonych odpadów produkcyjnych, recyklingu papieru i tektury można wyprodukować aż tonę nowej bibuły? Ma to ogromne znaczenie w aspekcie zamykania obiegu w zakładach produkcyjnych – to nie tylko sposób na maksymalne zmniejszenie ilości odpadów, ale przede wszystkim ich ponowne wykorzystanie i dostarczenie pełnowartościowych produktów, bezpiecznych nie tylko dla ludzi, ale też dla środowiska!

Przeczytaj też o ekologii w przetwórstwie celulozy>>

Papier toaletowy eko